I OGÓLNOPOLSKI KONGRES FREBLOWSKI

EDUKACJA DLA PRZYSZŁOŚCI


ODBYŁ SIĘ

10 PAŹDZIERNIKA 2020 r.

Aleksandra Piotrowska

Maria

Rotkiel

Majka Jeżowska,
Joanna Bąk, Beata Kaczor

Marek
Kaczmarzyk

A jak było w tym roku?

Zobacz krótki filmik z backstage

- nudy,

- tandety

- marnowania Waszego czasu

Czego nie było?

Co było?

- przecudowni prelegenci, którzy przygotują wyjątkowe prelekcje, rozmowy i prezentacje


- poranek freblowski, którego tej pory nie widzieliście, w sumie my też :) Pokazany w nowej formie na pewno skradnie Wasze serce


- spotkanie z trenerkami pedagogiki freblowskiej - to one każdego dnia wspierają Was, Wasza pracę oraz są oparciem w kluczowych dla Was zawodowych momentach. To one podzielą się tym czego się nauczyły, doświadczyły w ciągu ostatniego roku.


- prowadzący Ania Turska i Rafał Iskra - osoby, które z sercem każdego są dla Was, osoby, które dbają o wysoką jakość swoich działań oraz opracowują niestandardowe rozwiązania po to by Wam było fajniej, miłej, łatwiej :) Są na tyle szaleni, że "spodziewajcie się niespodziewanego".Co było jeszcze?

- materiały merytoryczne - przygotowaliśmy dla Was materiały, które ułatwią Wam kontynuację danego tematu - tu przewidujemy artykuły, wykłady prowadzących, propozycje edukacyjne,


- workbook - okazał się niezastąpionym narzędziem szkoleniowym. Chcemy aby i tutaj go nie zabrakło. W workbooku znajdziecie wszystko co będzie podczas Kongresu, znajdziecie również miejsce na notatki, kilka ciekawostek, oraz nowość .... strona z czasowymi promocjami (promocje sięgające często 40% będą dotyczyć wyłącznie uczestników Kongresu).

Kogo zapraszaliśmy na Kongres?

- nauczycieli edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej


- poszukujących swojego stylu nauczania,


- studentów pedagogiki, którzy wciąż się rozwijają,


- nauczycieli przed którymi jest teraz awans zawodowy,


- pedagogów dla których dobra dzieci i jakość edukacja jest priorytetem,


- każdego, kto chce tworzyć niewiarygodnie pozytywna społeczność zaangażowanych nauczycieli

- dyrektorów edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej,


- rodziców, którzy każdego dnia wspierają rozwój swoich dzieci.

Nasi Prelegenci:

Doktor psychologii. Pracownik naukowy Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Warszawskiego (obecnie na emeryturze), konsultant dla rodziców i nauczycieli.


Współdziała jako społeczny doradca z Komitetem Ochrony Praw Dziecka i Rzecznikiem Praw Dziecka (w latach 2008 - 2018). Zajmuje się także propagowaniem wiedzy psychologicznej współpracując w tym zakresie jako ekspert z prasą, a także ze stacjami radiowymi oraz telewizyjnymi.


Autorka wielu publikacji naukowych i popularyzatorskich, w tym książek „Szczęśliwe dziecko czyli jak uniknąć najczęstszych błędów wychowawczych”, „Nastolatki pod lupą”, „Między nami samicami” (współ. Dorota Sumińska).


Prywatnie nałogowy czytelnik literatury wszelakiej, miłośniczka wyjazdów narciarskich i podróży. Matka dwójki dzieci i babcia trójki wnucząt.

Aleksandra Piotrowska

Temat: ”Czego potrzebują dziś od nas nasze dzieci”.


Zwrócimy uwagę na trzy grupy zagadnień:

•Niezbędność dostosowywania wymagań i oczekiwań wobec dzieci do ich wieku i poziomu rozwoju (bazowanie na aktywności i działaniach dzieci, zabawa jako naturalny dla tego wieku rodzaj aktywności, duża rola emocji w kierowaniu zachowaniami i jednocześnie słaba nad nimi kontrola).


•Znaczenie dobrej komunikacji i klimatu emocjonalnego w pracy z dziećmi (życzliwość i szacunek wobec dzieci, dwukierunkowość komunikacji, nastawienie na odbiór werbalnych i niewerbalnych sygnałów wysyłanych przez dzieci).


•Akceptacja indywidualności dziecka, ale i konieczność jasnych wymagań (dostrzeganie i uwzględnianie indywidualnych cech dzieci, uczenie współpracy w grupie, rozwijanie systemu norm – rozbudzanie wzmacniania wewnętrznego)

Maria Rotkiel

Psycholog, terapeutka rodzinna, terapeutka par, trenerka motywacyjna rozwoju zawodowego i osobistego, certyfikowana terapeutka poznawczo – behawioralna, specjalistka public relations, trenerka biznesu, dydaktyk,doradca zawodowy i osobisty, publicystka.


Autorka poradników psychologicznych, prowadzącą programy telewizyjne, ekspert w mediach oraz kampaniach społecznych.

Temat: "Zarządzanie stresem, emocjami oraz energią psychofizyczną, czyli energia i motywacja na co dzień".

Majka Jeżowska, Joanna Bąk, Beata Kaczor

Trzon Akademii Edukacji i Rozwoju Majki Jeżowskiej.


Magiczne trio, kompozytorka i wokalistka Majka Jeżowska od 40 lat tworząca wartościową muzykę dla dzieci i ich rodzin.


Pedagog, Trener tańca i ruchu kreatywnego Joanna Bąk, od ponad 10 lat pracująca czynnie z dziećmi.


Trener mentalny, Trener Kompetencji Społecznych Beata Kaczor, od 10 lat prowadząca zmiany w edukacji.

O czym będziemy rozmawiać?


Jak słowa stają się myślami, a myśli strukturą psychologiczną rozwoju dziecka?


Jak muzyka kształtuje mózg?


Jak ruch buduje siłę mentalną małego dziecka.

Marek Kaczmarzyk

Prof. UŚ – biolog, neurodydaktyk i memetyk, nauczyciel i wykładowca. Popularyzator nauki, autor podręczników, programów szkolnych oraz licznych artykułów i książek z zakresu biologicznych i memetycznych kontekstów kształcenia.


Najważniejsze z nich to "Strefa napięć. Historia naturalna konfliktu z nastolatkiem". „Szkoła neuronów. O nastolatkach, kompromisach i wychowaniu”, „Unikat. Biologia wyjątkowości” oraz „Szkoła memów. W stronę dydaktyki ewolucyjnej”.


Propagator dydaktyki ewolucyjnej – dziedziny zajmującej się wyodrębnieniem, rozpoznaniem i praktycznym wykorzystaniem wpływu mechanizmów ewolucyjnych (zarówno ewolucji biologicznej, jak i kulturowej) na procesy uczenia się i wychowania. Proponuje spojrzenie na proces edukacji przez pryzmat znaczenia biologicznego podłoża szczególnie najnowszych osiągnięć neurobiologii.

Niepewność, zmiany a możliwości adaptacji. O tym jak mózgi radzą sobie
w swoim towarzystwie.


Wykład dotyczył będzie granic naszych możliwości w zakresie adaptacji do nietypowych warunków społecznych, w tym przymusowej izolacji. Spróbujemy odpowiedzieć na pytanie czy i jak to może wpłynąć na specyfikę pokolenia dzieci, które przechodzą okres 2/3 roku życia w takich warunkach. Silny stres społeczny może być, paradoksalnie, związany nie tylko z nadmiarem ale także jednostajnością bodźców społecznych. Spróbujemy odpowiedzieć na pytanie o możliwe konsekwencje zaistniałej sytuacji.

Freblowskie Edukatorki

Licencjonowana trenerka pedagogiki freblowskiej, nauczycielka w Przedszkolu z Oddziałami Integracyjnymi Nr 12 w Lublinie, doktorantka na Wydziale Pedagogiki Uniwersytetu Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie, nauczyciel akademicki.

Sylwię możecie spotkać na wielu szkoleniach prowadzonych na żywo, które są niezwykłą przygodą oraz solidnie przepracowanym czasem, konferencjach tematycznych oraz sympozjach. Mamy nadzieję, że jej charyzma oraz zaangażowanie w to szkolenie sprawi, że poczujesz się wśród nas jak u siebie.

Zainteresowania naukowe koncentruje wokół zabawy, praktycznego zastosowania pedagogiki F. Froebla we współczesnej edukacji oraz nauczycieli freblowskich. Ich owocem są liczne publikacje i artykuły.

W swojej codziennej pracy poszukuje coraz nowszych zastosowań darów Froebla w pracy z grupą, pracy indywidualnej, wyrównawczej. Analizuje zastosowanie pedagogiki F. Froebla oraz darów w kontekście terapii pedagogicznej.


Licencjonowana Edukatorka Froebel.pl, dyrektor ds. pedagogicznych krakowskiego przedszkola, magister pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej, absolwentka studiów doktoranckich z pedagogiki na Dolnośląskiej Szkole Wyższej we Wrocławiu.

W pracy z dziećmi kieruje się mottem Janusza Korczaka "Jeżeli umiecie diagnozować radość dziecka i jej natężenie, musicie dostrzec, że największą jest radość pokonanej trudności, osiągniętego celu, odkrytej tajemnicy.

Radość triumfu i szczęście samodzielności, opanowania, władania...". Na co dzień uśmiechnięta, wymagająca, pełna energii. Autorka artykułów dla nauczycieli, prelegentka na konferencjach humanistycznych i pedagogicznych. Wykwalifikowany coach. Poza zabawą z dziećmi interesuje się muzyką.

Prywatnie mama dwójki kreatywnych dzieci.


Jest nauczycielem dyplomowanym, który od ponad 10 lat pracuje w Przedszkolu nr 43 w Lublinie.

To autorka książki „Teatrzyki. Wielka księga inspiracji. Propozycje animacji teatralnych i zabaw w oparciu o pedagogikę F. Froebla” (2016) i współautorką programu wychowania przedszkolnego „Dar zabawy” (2017), jak i wielu artykułów tematycznych.

Kasia to freblanka, która z ogromną pasją podchodzi do pracy z dziećmi, uczy przez zabawę. Wspierając wszechstronny rozwój przedszkolaków, wyzwala tkwiący w każdym z nich potencjał twórczy.

Jest licencjonowanym trenerem pedagogiki freblowskiej, dzieli się z innymi swoją wiedzą i doświadczeniem podczas konferencji, szkoleń, kursów i warsztatów.


Licencjonowana trenerka pedagogiki freblowskiej, nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej. Pasjonatka alternatywnych metod nauczania, ze szczególnym uwzględnieniem darów Froebla.

Agnieszka jest autorem publikacji "Przygotowanie do programowania - gry logiczne i ćwiczenia unplugged z darami Froebla".

W swojej codziennej pracy, stawia przede wszystkim na wykorzystywanie metod aktywizujących, chętnie korzysta z gier i zabaw logicznych dających możliwość rozwijania myślenia strategicznego oraz algorytmicznego.


Licencjonowana trenerka pedagogiki freblowskiej, nauczycielka wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej z wieloletnim doświadczeniem. Skupiona wokół nurtu pedagogiki freblowskiej, której założenia wykorzystuje na co dzień w swojej pracy. Stawia przede wszystkim na wykorzystywanie metod aktywizujących, dzieci.


Katarzyna Małek

Gabriela Fejkiel

Sylwia Kustosz

Agnieszka Kwapiszewska-Wolska

Dorota Heldt

Co ludzie mówili o naszych wydarzeniach?

Wydarzenie godne polecenia, wydarzenie, które na długo zostaje w pamięci, wydarzenie, które inspiruje i motywuje do dalszej pracy.

Adrianna A. / Szczecin

Beata J. / Kraków

Świetna konferencja, dużo pomysłów, wspaniali ludzie. Gdyby wszędzie spotykało się takich pasjonatów, to polska oświata byłaby najlepsza.


Joanna K. / Warszawa

Świetna konferencja.
Super prelegenci.

Z wielką ciekawością czekam

na kolejne wydarzenia!

Froebel.pl jesteście super!


IV Konferencja Freblowska przeżyjmy to jeszcze raz !!!

III Konferencja Freblowska musicie to zobaczyć !!!

A także Nasi Partnerzy: