Freblowskie poranki - Wakacje !

Zapraszamy Cię do wyjątkowych poranków zorganizowanych przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli im. Fryderyka Froebla

Czas wakacji to moment, kiedy dzieci mają znacznie więcej czasu wolnej. Mogą dłużej pospać, bawić się w zabawy, na które nie miały dotąd czasu, spędzać więcej czasu na dworze, podróżować.


Inaczej jest z rodzicami - oni aż tyle czasu nie mają i chodź byśmy się dwoili i troili to czasem brakuje tych paru minut ...


Odpowiedzą na potrzeby dzieci i rodziców są:
Poranki freblowskie - Wakacje!


To odcinki trwające od 15 do 20 minut podczas których dzieci spędzają aktywnie czas z cudownymi Paniami - Sylwią i Kasią.


To one będą uczyły Wasze dzieci ciekawych wyliczanek i wakacyjnych rymowanek, to one opowiedzą czym można podróżować w wakacje, to one opowiedzą o zasadach bezpieczeństwa podczas plażowania i jazdy na rowerze, to one pokażą jaka piękna jest łąk i co można wyczarować z kwiatów, to one pokażą jakie magiczne powstają obrazy w wody.


Będzie cudownie!


Bez żadnych wyrzutów sumienia możesz włączyć dziecku komputer, tablet lub komórkę - ponieważ treści prezentowane przez nas są w zgodzie z naturą dziecka i odpowiednie do wieku przedszkolnego.

Każdy poranek zaczyna się od różnych przystanek - dbamy o to, by zachowywać pewne rytuały - to daje dziecku poczucie bezpieczeństwa.


Następnie po krótkim wstępie DZIAŁAMY. Tutaj mamy ogrom możliwości: raz uczymy się liczyć, raz poznajemy kolory po polsku i po angielsku, raz tworzymy niebywałą historię, raz budujemy domki nad jeziorem, tworzymy sztukę, rapujemy - każdego dnia dzieje się coś innego.


Dzieci zawsze otrzymują zadanie będące kontynuacją tematu - czasem jest to kolorowanka, czasem jakaś aktywność do wykonania, czasem inna karta zabawy, która da Ci kolejne cenne minuty :)


Każdy tydzień poprzedzony jest tabelą w której rodzic/opiekun dostaje informacje, co w tym tygodniu dziecko będzie z nami robiło, jakie kompetencje rozwinie, czego się nauczy, w co się będzie bawiło.


Ponadto będzie tam zawarta informacja, co przyda się na następny dzień aby aktywnie uczestniczyć w spotkaniu - czasem jest to 8 klocków, czasem kredki, czasem kostki lodu. Nie trzeba mieć darów Froebla, by dziecko w pełni uczestniczyło w porankach, nie trzeba mieć firmowych zabawek.


Uczymy dzieci, że zabawa zależy wyłącznie od nas i od naszej wyobraźni. Karty zabawy możecie wydrukować, przerysować lub wykonać swoje - wszystko zależy od Was.


Kiedy oglądamy poranki?


Rekomendujemy rano - po przebudzeniu po śniadaniu lub po drugim śniadaniu, jednak wiemy, że dzieci w wakacje mają nieco zmieniony tryb dnia w związku z tym włączajcie nasze spotkania wtedy gdy czujecie, że to odpowiedni moment.


To co zaczynamy?

Opis poranków:


- aby Twoje dziecko spędziło aktywnie czas;


- chwilowo nie możesz z nim wyjść na dwór, bo pada, bo jest przeziębione;


- jesteś zajęta/zajęty... bo masz jakieś ważne zadanie;


- potrzebujesz chwili dla siebie;To śmiało korzystają z naszych poranków !!!


Włącz tablet , komputer lub komórkę
(wiemy, że brzmi to bardzo dziwnie - ale uwierzcie nam TO DZIAŁA!)


Pozwól dziecku z nami się pobawić!

Jeżeli chcesz:

Prowadzące poranki:

Jest nauczycielem dyplomowanym, który od ponad 10 lat pracuje w Przedszkolu nr 43 w Lublinie.

To autorka książki „Teatrzyki. Wielka księga inspiracji. Propozycje animacji teatralnych i zabaw w oparciu o pedagogikę F. Froebla” (2016) i współautorką programu wychowania przedszkolnego „Dar zabawy” (2017), jak i wielu artykułów tematycznych.


Ukończyła filologię polską na lubelskim UMCS. Jest absolwentką studiów podyplomowych z zakresu Diagnozy i terapii dysleksji rozwojowej, Diagnozy i terapii trudności szkolnych i wad wymowy, Pedagogiki przedszkolnej oraz Organizacji i zarządzania oświatą.

Kilka lat uczyła języka polskiego w szkole podstawowej, gimnazjum i liceum.


Kasia to freblanka, która z ogromną pasją podchodzi do pracy z dziećmi, uczy przez zabawę. Wspierając wszechstronny rozwój przedszkolaków, wyzwala tkwiący w każdym z nich potencjał twórczy. Jest licencjonowanym trenerem pedagogiki freblowskiej, dzieli się z innymi swoją wiedzą i doświadczeniem podczas konferencji, szkoleń, kursów i warsztatów.

Katarzyna Małek

Sylwia Kustosz

Licencjonowana trenerka pedagogiki freblowskiej, nauczycielka w Przedszkolu z Oddziałami Integracyjnymi Nr 12 w Lublinie, doktorantka na Wydziale Pedagogiki Uniwersytetu Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie, nauczyciel akademicki.


Zainteresowania naukowe koncentruje wokół zabawy, praktycznego zastosowania pedagogiki F.Froebla we współczesnej edukacji oraz nauczycieli freblowskich. Ich owocem są liczne publikacje i artykuły.


W swojej codziennej pracy poszukuje coraz nowszych zastosowań darów Froebla w pracy z grupą, pracy indywidualnej, wyrównawczej. Analizuje zastosowanie pedagogiki F. Froebla oraz darów w kontekście terapii pedagogicznej.


Sylwię możecie spotkać na wielu szkoleniach prowadzonych na żywo, które są niezwykłą przygodą oraz solidnie przepracowanym czasem, konferencjach tematycznych oraz sympozjach. Mamy nadzieję, że jej charyzma oraz zaangażowanie w to szkolenie sprawi, że poczujesz się wśród nas jak u siebie.

Opinie

Ciekawe inspiracje :)
Poranki freblowskie oglądam z wielką chęcią, a energia prowadzącej motywuje do dalszej pracy i działania.

Dziękuje !

Krystyna M. / Konin

Anna P. /Zielona Góra

Chciałam powiedzieć, że moje dziecko mówi mamo daj jeszcze raz obejrzeć. Brawo za świetny pomysł z zajęciami.

Agnieszka P. / Warszawa

Codziennie nowe wyzwania.
Dziękujemy i prosimy
o więcej !!!


dni
godzin
minut
sekund

Do zakończenia promocji:

Kupuję >>

Poranki freblowskie - Wakacje!

To 20 poranków (filmików) czyli 4 tygodnie zajęć dla dzieci od poniedziałku do piątku.

Ciekawe aktywności oraz propozycje zabaw
dla Twojego dziecka.

Dostęp do poranków przez 3 miesiące.

Cena pakietu:

119,00 zł

119,00 zł

Dyplom dla dziecka po ukończeniu poranków.