Poranki freblowskie - Wakacje!

Zapraszamy Cię do wyjątkowych poranków zorganizowanych przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli im. Fryderyka Froebla

Do zakończenia promocji:

dni
godzin
minut
sekund

Czas wakacji to moment, kiedy dzieci mają znacznie więcej czasu wolnej. Mogą dłużej pospać, bawić się w zabawy, na które nie miały dotąd czasu, spędzać więcej czasu na dworze, podróżować.


Inaczej jest z rodzicami - oni aż tyle czasu nie mają i chodź byśmy się dwoili i troili to czasem brakuje tych paru minut ...


Odpowiedzą na potrzeby dzieci i rodziców są:
Poranki freblowskie - Wakacje!


To odcinki trwające od 15 do 20 minut podczas których dzieci spędzają aktywnie czas z cudownymi Paniami - Sylwią i Kasią.


To one będą uczyły Wasze dzieci ciekawych wyliczanek i wakacyjnych rymowanek, to one opowiedzą czym można podróżować w wakacje, to one opowiedzą o zasadach bezpieczeństwa podczas plażowania i jazdy na rowerze, to one pokażą jaka piękna jest łąk i co można wyczarować z kwiatów, to one pokażą jakie magiczne powstają obrazy w wody.


Będzie cudownie!


Bez żadnych wyrzutów sumienia możesz włączyć dziecku komputer, tablet lub komórkę - ponieważ treści prezentowane przez nas są w zgodzie z naturą dziecka i odpowiednie do wieku przedszkolnego.

Każdy poranek zaczyna się od różnych przystanek - dbamy o to, by zachowywać pewne rytuały - to daje dziecku poczucie bezpieczeństwa.


Następnie po krótkim wstępie DZIAŁAMY. Tutaj mamy ogrom możliwości: raz uczymy się liczyć, raz poznajemy kolory po polsku i po angielsku, raz tworzymy niebywałą historię, raz budujemy domki nad jeziorem, tworzymy sztukę, rapujemy - każdego dnia dzieje się coś innego.


Dzieci zawsze otrzymują zadanie będące kontynuacją tematu - czasem jest to kolorowanka, czasem jakaś aktywność do wykonania, czasem inna karta zabawy, która da Ci kolejne cenne minuty :)


Każdy tydzień poprzedzony jest tabelą w której rodzic/opiekun dostaje informacje, co w tym tygodniu dziecko będzie z nami robiło, jakie kompetencje rozwinie, czego się nauczy, w co się będzie bawiło.


Ponadto będzie tam zawarta informacja, co przyda się na następny dzień aby aktywnie uczestniczyć w spotkaniu - czasem jest to 8 klocków, czasem kredki, czasem kostki lodu. Nie trzeba mieć darów Froebla, by dziecko w pełni uczestniczyło w porankach, nie trzeba mieć firmowych zabawek.


Uczymy dzieci, że zabawa zależy wyłącznie od nas i od naszej wyobraźni. Karty zabawy możecie wydrukować, przerysować lub wykonać swoje - wszystko zależy od Was.


Kiedy oglądamy poranki?


Rekomendujemy rano - po przebudzeniu po śniadaniu lub po drugim śniadaniu, jednak wiemy, że dzieci w wakacje mają nieco zmieniony tryb dnia w związku z tym włączajcie nasze spotkania wtedy gdy czujecie, że to odpowiedni moment.


To co zaczynamy?

Opis poranków:


- aby Twoje dziecko spędziło aktywnie czas;


- chwilowo nie możesz z nim wyjść na dwór, bo pada, bo jest przeziębione;


- jesteś zajęta/zajęty... bo masz jakieś ważne zadanie;


- potrzebujesz chwili dla siebie;To śmiało korzystają z naszych poranków !!!


Włącz tablet , komputer lub komórkę
(wiemy, że brzmi to bardzo dziwnie - ale uwierzcie nam TO DZIAŁA!)


Pozwól dziecku z nami się pobawić!

Jeżeli chcesz:

Prowadzące poranki:

Jest nauczycielem dyplomowanym, który od ponad 10 lat pracuje w Przedszkolu nr 43 w Lublinie.

To autorka książki „Teatrzyki. Wielka księga inspiracji. Propozycje animacji teatralnych i zabaw w oparciu o pedagogikę F. Froebla” (2016) i współautorką programu wychowania przedszkolnego „Dar zabawy” (2017), jak i wielu artykułów tematycznych.

Katarzyna Małek

Ukończyła filologię polską na lubelskim UMCS. Jest absolwentką studiów podyplomowych z zakresu Diagnozy i terapii dysleksji rozwojowej, Diagnozy i terapii trudności szkolnych i wad wymowy, Pedagogiki przedszkolnej oraz Organizacji i zarządzania oświatą.

Kilka lat uczyła języka polskiego w szkole podstawowej, gimnazjum i liceum.

Kasia to freblanka, która z ogromną pasją podchodzi do pracy z dziećmi, uczy przez zabawę. Wspierając wszechstronny rozwój przedszkolaków, wyzwala tkwiący w każdym z nich potencjał twórczy. Jest licencjonowanym trenerem pedagogiki freblowskiej, dzieli się z innymi swoją wiedzą i doświadczeniem podczas konferencji, szkoleń, kursów i warsztatów.

Sylwia Kustosz

Licencjonowana trenerka pedagogiki freblowskiej, nauczycielka w Przedszkolu z Oddziałami Integracyjnymi Nr 12 w Lublinie, doktorantka na Wydziale Pedagogiki Uniwersytetu Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie, nauczyciel akademicki.

Sylwię możecie spotkać na wielu szkoleniach prowadzonych na żywo, które są niezwykłą przygodą oraz solidnie przepracowanym czasem, konferencjach tematycznych oraz sympozjach. Mamy nadzieję, że jej charyzma oraz zaangażowanie w to szkolenie sprawi, że poczujesz się wśród nas jak u siebie.

Zainteresowania naukowe koncentruje wokół zabawy, praktycznego zastosowania pedagogiki F.Froebla we współczesnej edukacji oraz nauczycieli freblowskich. Ich owocem są liczne publikacje i artykuły.

W swojej codziennej pracy poszukuje coraz nowszych zastosowań darów Froebla w pracy z grupą, pracy indywidualnej, wyrównawczej. Analizuje zastosowanie pedagogiki F. Froebla oraz darów w kontekście terapii pedagogicznej.

Opinie

Ciekawe inspiracje :)
Poranki freblowskie oglądam z wielką chęcią, a energia prowadzącej motywuje do dalszej pracy i działania.

Dziękuje !

Krystyna M. / Konin

Anna P.

Chciałam powiedzieć, że moje dziecko mówi mamo daj jeszcze raz obejrzeć. Brawo za świetny pomysł z zajęciami.

Agnieszka P. / Warszawa

Codziennie nowe wyzwania.
Dziękujemy i prosimy
o więcej !!!


dni
godzin
minut
sekund

Do zakończenia promocji:

Kupuję >>

Poranki freblowskie - Wakacje!

To 20 poranków (filmików) czyli 4 tygodnie zajęć dla dzieci od poniedziałku do piątku.

Ciekawe aktywności oraz propozycje zabaw
dla Twojego dziecka.

Dostęp do poranków przez 3 miesiące.

Cena pakietu:

119,00 zł

49,00 zł

Dyplom dla dziecka po ukończeniu poranków.